Centrum Techniki Rolniczej
Tel. +48 61 285 38 28
E-mail: ctr@goldoni.pl

Profesjonalne kosiarki bijakowe

kosiarka bijakowa na wysięgniku BERTI FB/K


Kosiarka bijakowa na wysięgniku marki BERTI model lekki do mikrociągników FB/K. Pierwszy model ze standardową, bijakową głowicą, choć noże, które są montowane w tym modelu to noże typu Y. Waga własna maszyny 260kg. Zapotrzebowanie moc ciągnika Głowica tnąca o szerokości roboczej 60cm. Ramię kosiarki o zasięgu 200cm od osi ciągnika. Kosiarka napędzana na WOM ciągnika o prędkości 540 obr./min Pompa maszyny ma wydajność 50 l/min. Kąt pracy głowicy obracany o 190 stopni.

 

Standardowe wyposażenie kosiarki: dwa stabilizatory ramion (dodatkowe 2 punkty wzmacniające) na 3-punktowym układzie zawieszenia, rotor z możliwością zamiany kierunku obrotu cięcia, wał podporowy głowicy tnącej, na którym uztawia się wysokośc cięcia, noże mocowane na przegubie (nie bezośrednio do wału tylko do niego poprez pierścień), zestaw kabli i 4 dzwigni do kontroli pracy kosiarką, wyjmowane stopy podporowe maszyny, system pływający na pierwszym ramieniu i na rotorze.

 

Opcje maszyny:chłodnica oleju, zawieszenie pneumatyczne (akumulator gazowy), elektryczny dystrybutor z dżojstikiem do ergonamicznej kontroli pracy maszyną, elektryczno-hydrauliczna kontrola pracy maszyny z dżojstikiem, biodegradowalny olej